Aktualności

06.02
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2020

W dniach 5-7 marca 2020 w podwarszawskim hotelu Mazurkas odbędzie się Europejskie Sympozjum Spadochronowe. Trzy dni pełne prezentacji, dyskusji i warsztatów przeznaczone zarówno dla początkujących spadochroniarzy, jak i dla najbardziej doświadczonych instruktorów.

18.11
Nadzwyczajny Zjazd Delegatów ZPS

W dniach 15 – 16.11.2019 r. w Spale odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów ZPS połączony z posiedzeniem ZG ZPS z udziałem Prezesów Oddziałów. 

02.08
FESTYN KOMANDOSA 25-27 sierpnia 2017 Dziwnów

Jedyny taki festyn w Polsce! Impreza, w trakcie której będą prezentować się głównie oddziały specjalne WP. Niepowtarzalny klimat! W programie wystawy, dioramy, koncerty, pokazy, maraton filmowy, skoki spadochronowe na rzekę Dziwna oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy!

28.05
Jubileuszowy 900 skok spadochronowy Prezesa z Białegostoku

Jerzy Przygoda (Prezes VI Oddziału ZPS w Białymstoku) relacjonuje wrażenia z wykonanego 900 skoku spadochronowego: "ze spadochroniarstwem zetknąłem się w służbie. Kiedyś antyterroryści musieli przejść szkolenie na tytuł skoczka spadochronowego...

15.05
Zebranie katowickiego Oddziału w 6 batalionie powietrznodesantowym

Dzięki uprzejmości dowódcy 6bdsz w Gliwicach ppłk. Roberta Kruza VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy miał możliwość zorganizowania w dniu 06.05. 2017 roku swojego zebrania w spadochroniarni na terenie Jednostki Wojskowej 6 batalionu powietrznodesantowego.

31.12
Skok w Nowy Rok

Głównym czynnikiem warunkującym „sylwestrowe skoki” jest wprawdzie pogoda, ale bez zapału skoczków do pożegnania w sposób nietypowy, przemijającego roku, bo pod czaszą spadochronu, powiedzenie to miałoby inny wymiar i określenie – mówi Jan Isielenis z ZPS Katowice.

10.12
Spotkanie wigilijne - Oddział Ziemi Cieszyńskiej

Jak co roku Oddział Ziemi Cieszyńskiej zorganizował spotkanie wigilijne dla członków i zaproszonych gości. Był to czas na podsumowanie mijającego roku i wspomnienia w miłej przedświątecznej atmosferze.

25.11
Jan Cholewa - pilot dywizjonów bombowych RAF

Oddział ZPS w Cieszynie zorganizował spotkanie pn. "Przypomnienie sylwetki pilota dywizjonów bombowych RAF Jana Cholewy z Ustronia w pięćdziesiątą rocznicę jego śmierci". Jan Cholewa wykonał 3 tury lotów bojowych /110 lotów/ w tym loty nad powstańczą Warszawą.

 

 

24.09
Orły nad Nijmegen

Po raz kolejny sekcja spadochronowa Aeroklubu Szczecińskiego oraz XV Oddziału ZPS Szczecin aktywnie wsparła wielką inscenizację historyczno-batalistyczną.

10.09
"Operacja nie do pomyślenia" - Świnoujście 10.09.2016

„Operacja nie do pomyślenia”, czyli III Wojna Światowa. W dniu 10 września 2016 roku, w ramach VI Dni Twierdzy w Świnoujściu odbyła się potężna inscenizacja historyczna pod kryptonimem „Operacja nie do pomyślenia”.

03.07
XVII Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy w celności lądownia - Bolestraszyce

XVII Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy w celności lądowania odbyły się w dniach 2-3 lipca 2016 roku w Bolestraszycach, gmina Żurawica, pow. przemyski na stadionie OSP Bolestraszyce przy współudziale Gminy Żurawica, policji w Żurawicy, 39 Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Przemyślu i 16 Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Rzeszowie. Zawody zorganizowane były z okazji 25 rocznicy powstania 16 Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Rzeszowie.

30.04
Oddział ZPS w Cieszynie - "Desant po latach III"

Udział członków oddziału w spotkaniu zorganizowanym przez Klub z Łodzi. Operacja "DESANT PO LATACH III" odbyła się w Rudnikach k/Częstochowy, uczestnicy wykonali po 3 skoki z AN-2 po wieloletniej przerwie .