Aktualności

31.12

Skok w Nowy RokSkok w Nowy Rok

Pogoda w ostatnim dniu już przeszłego roku była jak na zamówienie lotników, bezchmurne niebo z minimalnym wiatrem zachęcało do przyjścia na lotnisko. Wprawdzie na wysokości 4 000 metrów, na której to skoczkowie opuszczali przyjazną kabinę samolotu, temperatura była „orzeźwiająca”, ale 60 sekund wolnego spadania do otwarcia spadochronu skoczków nie zamroziła. Emocje związane ze skokiem, połączone z entuzjazmem wytworzyły temperaturę ze wszech miar dodatnią.
Wykonano w tym dniu sześć wylotów samolotu Finist, gliwiccy spadochroniarze stanowili zdecydowaną większość skaczących, ale udział w skokach wzięli również skoczkowie z Rybnika, Krakowa, Leszna oraz skoczek z Monachium, który wykonał swój pierwszy skok w Polsce. Organizacja skoków „sylwestrowych” stała się już gliwicką tradycją.
Po ostatnim wylocie samolotu wykonano pamiątkową fotkę, wzniesiono szereg toastów w nawiązaniu do Nowego Roku, lecz toast z życzeniem udanego kolejnego roku pod czaszą spadochronu wznoszony był przez wszystkich zgromadzonych w spadochroniarni.

 

Fot. Antoni Witwicki

Wstecz