Aktualności

15.05

Zebranie katowickiego Oddziału w 6 batalionie powietrznodesantowymZebranie katowickiego Oddziału w 6 batalionie powietrznodesantowym

Dzięki uprzejmości dowódcy 6bdsz w Gliwicach ppłk Roberta Kruza VII Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy miał możliwość zorganizowania w dniu 06.05. 2017 roku swojego zebrania w spadochroniarni na terenie Jednostki Wojskowej 6 batalionu powietrznodesantowego.

 

Nasi koledzy na co dzień żołnierze, a zarazem czynni instruktorzy spadochronowi 6bdsz, są też członkami VII Oddziału ZPS. Spadochroniarze pokazali nam aktualny sprzęt spadochronowy jaki wykorzystują w codziennym szkoleniu. Była to znakomita okazja oglądnąć,porównać i porozmawiać o sprzęcie obecnym i tym sprzed lat. Za poświęcony nam czas przez naszych młodszych kolegów w imieniu VII Oddziału ZPS podziękował prezes Oddziału ppłk Kazimierz Stępniewski, jednocześnie przekazał pisemne podziękowanie dla ppłk Roberta Kruza za wyjątkową organizację spotkania i zaangażowanie podległych mu żołnierzy.

 

 


Zebranie nasze odbyło się na tydzień przed oficjalnymi obchodami 60-tej rocznicy powstania 6 batalionu desantowoszturmowego oraz pożegnania XXXVI zmiany KFOR, w której jednostka uczestniczy od maja tego roku.


W czasie oficjalnych obchodów święta, które odbyło się na placu apelowym batalionu w dniu 12.05.2017r, nasi członkowie oddziału wykonali bardzo widowiskowy pokaz skoków spadochronowych z flagami.

 

Z tej okazji życzymy wszystkim żołnierzom 6bpd samych sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym i spadochronowego szczęścia.

Z poważaniem Kazimierz Stępniewski.

Święto 6 batalionu powietrznodesantowego oraz obchody 60-lecia istnienia jednostki

Wstecz