Aktualności

23.04

XX Spadochronowe Mistrzostwa Związku Polskich SpadochroniarzyXX Spadochronowe Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy

W dniach 6-8.06.2019r w Siedlcach rozgrywane będą XX Spadochronowe Mistrzostwa Związku Polskich Spadochroniarzy w Celności Lądowania zorganizowane przez Zarząd Główny Związku Polskich Spadochroniarzy oraz XXVII Oddział ZPS w Siedlcach.
Zawody upamiętniają 75 rocznicę udziału I Samodzielnej Brygady Spadochronowej w bitwie pod Arnhem podczas operacji „Market - Garden” oraz 25-lecie powstania XXVII Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Siedlcach. Skoki odbędą się na Siedleckich Błoniach przy ul. Granicznej z pokładu śmigłowca MI-8 z wysokości ok.1500 m. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Drużyny będą składały się z trzech zawodników, w tym kapitan drużyny.

Podczas Mistrzostw rozgrywane będą konkurencje: Skoki na celność lądowania tzw. „klasyczna”, w której mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy używają do skoków spadochrony konstrukcyjnie przeznaczone do skoków na celność lądowania tzw. „klasyczne”.

Zawodnicy zgłoszeni do udziału w zawodach muszą posiadać:

  • dokument uprawniający do wykonywania skoków bez nadzoru instruktora (świadectwo kwalifikacji, licencja),
  • spadochron tunelowy do celności lądowania wraz z aktualną dokumentacją,
  • ułożony i zaplombowany spadochron zapasowy
  • ważną polisę ubezpieczenia OC przy skokach spadochronowych.

Zgłoszenia uczestnictwa w Mistrzostwach przyjmowane są w formie elektronicznej na adres e-mail sslawek_siedlce@op.pl lub telefonicznie tel. 606 404 869 a także u PREZESA - 508 061 028 oraz SEKRETARZA - 509 638 206.

TERMIN ZGŁOSZENIA DO 20 MAJA BR.

Wstecz